Papara, FinTech alanında etkinlik gösteren, Türkiye merkezli bir elektronik para ve ödeme hizmetleri kuruluşudur. Mali Suçları Araştırma Kurulu yükümlü kuruluşları arasındadır. Şirket 2016’nın Nisan ayında Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’ndan yetkili lisans alarak aynı senenin Ağustos ayında faaliyetlerine adım atmıştır. 16 Mart 2021’den beri kartları BKM Express desteklemektedir. Papara Mastercard, Visa, Troy, Bankalararası Kart Merkezi üyesidir.

Ortalama 14 milyon kullanıcısı bulunmaktadır. Halihazırda mevcut olan özellikleri içinde yurt içi ve yurt haricinde alışveriş yapma, para gönderme ve alma, harcadıkça promosyon ödemesi alma (Cashback), satmaca ödeme, sigorta yapma, oyun ve dijital kod satışı, bağış yapma, İstanbulkart bakiye yükleme, Ulusal Piyango kupon kodu satışı vb. bulunmaktadır.

Papara

Papara, kullanıcılarına saniyeler içinde parasız haiz olabilecekleri hesap ve kart sunan dijital bir hesaptır. Papara, öteki finans uygulamalarına nazaran herhangi bir halde komisyon talep etmemektedir. Bundan dolayı Papara’nın kullanımı oldukça yaygındır, Papara 8.9 milyondan fazla kullanıcıya haizdir.

Papara’nın Avantajları

Papara tüm dünyada ve internette güvenli bir halde alışveriş yapmanızı, para gönderip, almanızı ve bununla beraber bütçenizi yönetip, harcadıkça kazanmanızı elde eden komisyonsuz bir finans uygulamasıdır. Papara en güvenilir para alıp, para gönderme hizmetlerini sunan finans uygulamaları arasındadır. Bununla beraber Papara, parasız para transferi, harcadıkça nakit kazanma, bütçe yöntemi ve satmaca ödeme benzer biçimde finansal hizmetleri sunmaktadır. Papara, tüm finansal işlemlerin tek bir yerden gerçekleştirilebildiği bir finans uygulamasıdır. Online ödeme sistemlerinde en fazla kullanılan finans uygulamalarının başlangıcında yer alır.

Nasıl Kullanılır?

Papara’yı kullanmak için ilk olarak bir Papara hesabı açmanız gerekmektedir. EFT saatiyle uğraşmanıza gerek kalmaz. Papara hesabınıza para yatırdıktan sonrasında bir başkasının IBAN’ına ya da bir başkasının Papara hesabına haftanın her günü parasız para gönderebilirsiniz. Para yatır/çek butonları ile işlemlerinizi anında parasız gerçekleştirebilirsiniz.

Papara Kart Nedir?

Papara Kart, Papara hesabındaki parayı kullanabileceğin bir ön ödemeli alışveriş kartıdır. Para yatırma noktalarından yada havale/eft ile hesabına para yatırabilirsin, yatırdığın parayı Papara Kart’ın ile tüm dünyada harcayabilirsin.

Papara Kart ailesinde bulunan Papara Black Card, Papara Gray Card, Papara Rose Card, Papara Almond Card, Papara Teal Card, Metal Card, Batman Card, Sanal Kart, Hayalet Sanal Kart, Armağan Kartı yada Edu Card’dan istediklerini temin ederek kullanmaya başlayabilirsin.